Av. Tevfik Güney

Güney Hukuk Bürosu'nun kurucu ortağı olan Av. Tevfik Güney, Lise eğitiminin ardından 9 Eylül 1980 tarihinde Hava Kuvvetleri Hava Teknik Okullar Komutanlığı'na kabul almıştır. 1981 yılında bölüm 1.si olarak mezun olmuş, akabinde İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda göreve başlamıştır. Askerlik mesleğinin yanında 1983 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1987 yılında kürsü dereceleriyle mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde, bir yandan da hava astsubaylığı görevini başarıyla icra etmesi, kariyer konusundaki azimli çalışmalarının ve gelecek başarılarının sinyallerini en başından verdiğini göstermektedir.

2003 yılının Ocak ayında astsubaylık mesleğinden emekli olmasının akabinde, memleketi olan Çanakkale'ye dönerek Çanakkale Barosu'nun bir avukatı olarak kendi ofisini açmış ve hukuk alanında çalışmalarını devam ettirmiştir.

2017 yılında Av. Demet Güney'i de ofis bünyesine dahil ederek "Güney Hukuk Bürosu" adı altında başarılı çalışmalara imza atmayı sürdürmektedir.

Özellikle Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku gibi alanlarda, tecrübeleri, bilgi birikimi ve titiz çalışmalarıyla müvekkil odaklı, dürüst ve yüksek kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

Nida Hanım ile evli olan Av. Tevfik Güney iki kız babasıdır. 

© 2017 Güney Hukuk Bürosu. Tüm hakları saklıdır.